Badanie wzroku Szczecin

Badanie ostrości i chorób wzroku

Podstawowym celem wykonywania badania wzroku, jest zapoznanie się ze stanem oczu pacjenta oraz wykluczenie ewentualnych wad wzroku. Wykrycie wad i chorób wzroku, wymaga dobrania szkieł korekcyjnych lub zlecenia wizyty u okulisty. Badanie przeprowadza doświadczony optometrysta, którego specjalnością są działania w przypadku wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm.

Optometrysta Szczecin

Manufaktura Wzroku oferuje usługi optometrysty przez 6 dni w tygodniu. Optometrysta wykonuje szczegółowe i dokładne badanie, podczas którego sprawdza się m.in. ostrość widzenia, ustala wadę refrakcji oraz bada się parametry widzenia obuocznego. Na wizycie odbywa się także specjalistyczne komputerowe badanie wzroku, przeprowadzane za pomocą nowoczesnego autorefraktometru.

Szczegółowe i specjalistyczne badanie wzroku tylko w salonie optycznym w Szczecinie Manufaktura Wzroku. Zadzwoń i umów się na wizytę: 795 686 865.

Sprawdzanie wzroku jest pierwszym krokiem w doborze odpowiednich i komfortowych okularów i soczewek okularowych.W naszym gabinecie badanie wzroku przeprowadza dyplomowany optometrysta posiadający odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz nadany przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki Numer Optometrysty.

Badanie optometryczne obejmuje:

  • szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia, historii korekcji oraz indywidualnych wymagań wzrokowych pacjenta,
  • wstępne komputerowe badanie wykonane za pomocą nowoczesnego autorefraktometru,
  • sprawdzenie ostrości wzroku,
  • ustalenie wady refrakcji,
  • badanie parametrów widzenia obuocznego,
  • przepisanie optymalnej korekcji okularowej.

Badanie tego typu trwa przeciętnie ok. 30-40 minut. Podchodzimy jednak do każdego pacjenta indywidualnie i poświęcamy zawsze tyle czasu, ile jest potrzebne do doboru odpowiedniej korekcji wady wzroku.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości lub zmian chorobowych układu wzrokowego optometrysta kieruje pacjenta do okulisty lub innego specjalisty.

Komputerowe badanie wzroku – cena

Koszt takiego badania wzroku wynosi 139 zł.

W CELU UMÓWIENIA WIZYTY NA BADANIE WZROKU, PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY.

Rejestracja telefoniczna: 795 686 865

Gabinet czynny:

  • poniedziałek – piątek, godz. 10.00 – 18.00
  • sobota, godz. 10.00 – 14.00